تونر پوست چیست | مزایای تونر | انواع تونر | تونر خوب
تونر پوست چیست و استفاده از آن چه فوایدی دارد؟

وقتی صحبت مراقبت از پوست می شود، یک رژیم پیچیده برای همه مناسب نیست. روش های مختلفی برای مراقبت از پوست وجود دارند که می توانند تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد نمایند، اما یکی از بهترین راهکارهای محافظت از پوست استفاده از تونر پوست است. انواع تونر به شما کمک می کند تا صورتی تمیز، شاد و درخشان تر داشته باشید. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید با ادامه مقاله زیر همراه باشید.

تونر پوست چیست؟

این محصول آرایشی و بهداشتی که نوعی پاک کننده پوست محسوب می شود، به تغذیه بهتر پوست کمک می کند و باعث می شود تا شما به راحتی بتوانید پوست خود را تمیز کرده و از طریق پاکسازی منافذ آن پوستی شاداب و مرطوب داشته باشید. مواد تشکیل دهنده آنها متفاوت هستند. شما باید به دنبال نوعی باشید که از الکل در ترکیبات خود استفاده نکرده باشد؛ زیرا بسیاری از این محصولات حاوی الکل هستند که پوست را خشک کرده و باعث تحریک آن می شوند، بنابراین حتما لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید.

تونر صورت چگونه کار می کند و چرا باید از آن استفاده کرد؟

این محصولات مراقبت از پوست معمولاً به گونه ای طراحی می شوند که منافذ را به حداقل برسانند، پوست را موقتاً سفت کنند و به طور طبیعی روغن و آلودگی را از بین ببرند. این نوع محصول مراقبت از پوست در نهایت به داشتن ظاهری صاف و نرم تر کمک می کند. آنها همچنین به تمیز کردن آلودگی، روغن و ناخالصی ها کمک می کنند تا علاوه بر پاکسازی پوست آن را در برابر عوامل استرس زای محیط محافظت نمایند. استفاده روزمره تونر صورت اغلب می تواند عامل اصلی داشتن ظاهری درخشان و با طراوت باشد.

مزایای استفاده از تونر

مزایای استفاده از این محصول آرایشی و بهداشتی باعث شده تا بسیاری از افراد از آن در روال و مراقبت های روزانه پوست خود استفاده نمایند. از مهمترین مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ظاهر منافذ را به حداقل می رسانند

وقتی منافذ پوست کوچکتر به نظر می رسند، پوست حالت صاف و صیقلی تری خواهد داشت.

  • به محافظت از پوست در برابر آلودگی‌های محیطی کمک خواهد کرد

این محصول صورت برای کمک به تمیز ماندن پوست و آسیب ندیدن آن از عوامل استرس زای محیط کمک می کند.

  • پوست را سفت می کند

این ماده بهداشتی صورت یک جوان کننده شگفت انگیز است و به شما کمک می کند تا ظاهری سفت و محکم به پوست خود بدهید.

  • به آب رسانی هرچه بهتر پوست کمک می کند

استفاده از انواع تونر به آبرسانی و مرطوب نگه داشتن هر چه بهتر پوست کمک می کنند. بنابراین یک آبرسان صورت است.

  • پوست را تسکین می دهد

استفاده از این محصول در صورتی که دارای ترکیبات گیاهی باشد، یک روش عالی برای تسکین پوست، کاهش هرگونه قرمزی یا ناراحتی می باشد و التیام بخش پوست است.

  • به از بین بردن روغن و آرایش روی صورت کمک می کند

استفاده از این محصول در کنار دیگر محصولات مراقبت از پوست به پاکسازی طبیعی پوست و از بین بردن آلودگی های دیگر کمک می کند.

آشنایی با انواع تونر

انواع تونر با هدف های مختلف مراقبت از پوست طراحی و تولید می‌شوند. در زیر به سه نوع اصلی از این محصولات اشاره شده است:

  • تونر های آبرسان

نوع آبرسان، از ملایم ترین تونرهای صورت هستند که حاوی مواد مرطوب کننده مانند اسید هیالورونیک یا گلیسیرین می باشند. نکته اصلی این محصول آرایشی و بهداشتی این است که باعث ‌افزایش آبرسانی و طراوت پوست می شود. نوع آبرسانی ارتباط زیادی با پاکسازی عمقی ندارند. آنها فقط یک لایه اضافی از آب را روی پوست ایجاد می کنند. این محصولات برای انواع پوست طبیعی، روغنی و به ویژه خشک بسیار مناسب هستند.

  • تونرهای لایه بردار

این نوع محصول راز پوست درخشان است. نوع لایه بردار معمولاً حاوی نوعی هیدروکسی اسید یا آنزیم های میوه است. محبوب ترین انواع آنها، اسید گلیکولیک و اسید سالیسیلیک هستند. نوع لایه بردار باعث پاکسازی قابل توجه پوست می شود، سلول های مرده پوست در لایه بالایی را از بین می برد و شما را از شر تیرگی و زبری پوست خلاص می کند. تونر های حاوی لایه بردار منافذ پوست را تمیز نگه داشته و طیف گسترده ای از نگرانی های پوستی را برطرف می کنند.

  • تونرهای درمانی

تونر درمانی بیشتر هدفمند است و برای حل مشکلات پوستی خاص طراحی شده است. این محصول آرایشی و بهداشتی معمولاً به عنوان تسکین دهنده، روشن کننده، ضد چروک، متعادل کننده و غیره به بازار عرضه می شود.