مجله سلامتی

مکمل بدن سازی و ورزشی بانوان

مکمل بدنسازی بانوان | مکمل ورزشی بانوان | انواع مکمل های ورزشی و بدنسازی برای زنان

استفاده از مکمل بدنسازی بانوان در بین ورزشکاران و مربیان ورزش های قدرتی بسیار رواج دارد. استفاده از مکمل ورزشی به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم ممکن است به عضله سازی، افزایش قدرت و تسریع زمان بهبود کمک کند. در این مقاله، ما یک لیست مکمل های بدنسازی خانم ها که ممکن است برای رشد عضلات مفید باشند را بررسی می کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیست مکمل بدنسازی و ورزشی برای بانوان

مکمل های بدنسازی هر مکمل غذایی هستند که ممکن است به ساخت توده عضلانی، افزایش قدرت یا کاهش زمان بهبود و ریکاوری بدن کمک کنند. در ادامه با برخی رایج ترین مواد تشکیل دهنده مکمل بدنسازی بانوان که توسط علم بر لزوم استفاده از آنها تاکید شده است، آشنا می شوید.

مکمل پروتئین بانوان

یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده مکمل برای عضله سازی بانوان، پروتئین است. پروتئین بلوک سازنده بافت ماهیچه ای است. بدون داشتن پروتئین کافی، ساختن یا ترمیم ماهیچه های سالم بسیار مشکل است. افراد ممکن است بتوانند پروتئین کافی را از رژیم غذایی خود دریافت کنند. با این حال، برخی ممکن است استفاده از مکمل های پروتئینی را انتخاب کنند.

مکمل کراتین بانوان

کراتین یک اسید آلی نیتروژن دار است که از سه نوع آمینو اسید L-arginine، glycine و L-methionine تشکیل شده است. استفاده از مکمل کراتین به کسانی که به دنبال مکمل های حجم دهنده بانوان هستند، توصیه می شود. کراتین همچنین به افزایش عملکرد ورزشی و بهبودی بعد از ورزش، تامین انرژی سلول های سراسر بدن به ویژه سلول های ماهیچه ای کمک می کند.

مکمل کافئین بانوان

کافئین باعث افزایش انرژی جسمی و روحی می شود. همچنین به طور موقت علائم درد و خستگی را کاهش می دهد. همچنین کافئین ممکن است به افزایش قدرت و قدرت عضلانی کمک کند. بعلاوه تاثیر استفاده از مکمل های حجم دهنده بانوان کافئین دار ممکن است به فرد کمک کند تمرینات بیشتری انجام دهد.

اسیدهای آمینه شاخه دار (BCAA)

BCAA ها سه مورد از 20 اسید آمینه ضروری هستند. بدن نمی تواند BCAAS تولید کند، بنابراین افراد باید آنها را از رژیم غذایی دریافت کنند. مکمل BCAA می تواند به شما اطمینان دهد که بدن به اندازه کافی از این مواد برای ساخت و ترمیم بافت ماهیچه ای برخوردار است. مطلعات نشان داده است استفاده از مکمل بدنسازی بانوان حاوی اسید های آمینه سنتز پروتئین عضلات را پس از ورزش تحریک می کند.

بتا هیدروکسی-بتا متیل بوتیرات (HMB)

از این مواد در پودر پروتئین برای عضله سازی بانوان برای کاهش آسیب عضلانی پس از ورزش و تسریع بهبود ورزشکاران استفاده می شود. استفاده از پودر پروتئین برای عضله سازی بانوان حاوی این مواد برای ورزشکارانی که تمرینات وزنه ایی انجام می دهند، توصیه می شود.

اسیدهای آمینه خاص و محصولات جانبی

برخی از انواع مکمل برای عضله سازی بانوان حاوی آمینو اسیدهای خاص دیگری مانند لوسین، بتا آلانین یا L- گلوتامین هستند تا فرآیند عضله سازی تسریع یابد.

الکترولیت ها و مواد معدنی

برای ورزشکارانی که با انجام تمرینات ورزشی شدید به دنبال چربی سوزی هستند، استفاده از مکمل چربی سوزی بانوان حاوی نمک های معدنی و الکترولیت ها توصیه می شود.

آنتی اکسیدان ها

با توجه به خصوصیات و حساسیت بانوان ورزشکار استفاده از مکمل بدنسازی بانوان حاوی آنتی اکسیدان ها برای همه خانم های ورزشکار توصیه می شود. قیمت مکمل بدنسازی بانوان کمی بیشتر از انواع دیگر مکمل های ورزشی است. اما آنتی اکسیدان ها از آسیب به سلول های بدن جلوگیری می کنند. آنها همچنین ممکن است از التهاب و آسیب اکسیداتیو جلوگیری کنند. این نوع مکمل ها به عنوان مکمل چربی سوزی بانوان نیز شناخته می شوند.

تقویت کننده های اکسید نیتریک

برخی احساس می کنند که تقویت کننده های اکسید نیتریک ممکن است به افزایش جریان خون در طول تمرین یا کاهش خستگی کمک کند. مکمل های حاوی این مواد معمولا به عنوان مکمل کاهش وزن بانوان شناخته می شوند.

کربوهیدرات های ساده

چنانچه به دنبال مکمل های افزایش وزن بانوان هستید، استفاده از مکمل بدنسازی بانوان حاوی کربوهیدرات توصیه می شود. استفاده از کربوهیدرات های ساده یا قندها همچنین به بهبود ماهیچه ها بعد از تمرین کمک کنند.

اثربخشی مکمل ها در زنان ورزشکار

اثربخشی هر مکمل بدنسازی در افراد می تواند بسته به عوامل مختلفی مانند مواد تشکیل دهنده، نیازهای شخصی و سطح فعالیت متفاوت باشد. یک فرد تنها در صورتی می تواند اثربخشی مکمل ها را افزایش دهد که آنها را با آموزش کافی و رژیم غذایی سالم ترکیب کند.
به طور کلی، مکمل های بدنسازی بانوان حاوی موادی مانند پروتئین و کراتین خواهند بود. این مواد برای ساخت توده عضلانی و ترمیم بافت ماهیچه ای آسیب دیده کمک می کنند.

آبا مکمل ورزشی بانوان عوارض دارد؟

اکثر مواد موجود در مکمل های بدنسازی به خوبی در بدن تجزیه می شوند و احتمالاً عوارض جانبی ایجاد نمی کنند. با این حال، مردم باید از دستورالعمل سازنده مواد پیروی کنند و از دوز اعلام شده تجاوز نکنند.

برخی مکمل ها ممکن است حاوی موادی باشند که ممکن است افراد به خوبی به آنها پاسخ ندهند. به عنوان مثال، برخی مکمل ها ممکن است حاوی کافئین باشند، بنابراین افرادی که به آن حساس هستند ممکن است بخواهند از این محصولات اجتناب کنند.

بهترین زمان استفاده

همچنین در کشور ما به دلیل قاچاق گسترده مکمل های بدنسازی ممکن است با مکمل بدنسازی بانوان غیر اصل مواجه شوید. در زمان خرید این محصولات به اصل بودن آنها توجه کنید. البته مکمل های بدنسازی قاچاق ممکن است در مقایسه با مکمل های اصل دارای قیمت پایینی باشند اما به یاد داشته باشید که با پرداخت کمتر قیمت مکمل بدنسازی بانوان به معنای استفاده از محصولات بی کیفیت و احتمالا تاریخ مصرف گذشته است.

ویژگی های بهترین مکمل بدنسازی زنان

تولیدکنندگان همچنین ممکن است سایر ترکیبات را در مکمل های خود قرار دهند. با این حال، بانوان ورزشکار باید توجه داشته باشند که بسیاری از این مواد ممکن است دارای تاثیر مثبتی در رشد ماهیچه های بدن نباشند.

قیمت مکمل بدنسازی بانوان

مکمل های بدنسازی بانوان می توانند به ورزشکاران و مربیان قدرتی کمک کنند تا فرم دلخواه بدن خود را به دست آورند. اما در زمان خرید این محصولات و بررسی لیست مکمل های بدنسازی خانم ها باید توجه داشت که مکمل های بدنسازی حاوی چه موادی هستند تا به بدن در ایجاد توده و بهبود سریع کمک کند. با این حال، هیچ مکمل جایگزین اصول اولیه، مانند رژیم غذایی متعادل و پیروی از شیوه های زندگی سالم نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *